Toskánsko

Toskánsko - raj pre labužníkov

               Vydáte sa za poznávaním talianskych vín z Toskánska,  zažijete na vlastnej koži degustácie priamo v pivniciach, vychutnáte si talianske syry, naučíte sa ochutnávať olivový olej, zgustnete si na mäsových výrobkoch, stanete sa špecialistom na výrobu Talianskej pizze, navštívite skvost Toskánska – Florenciu.

            1. Deň - príchod, ubytovanie. Večer krátka prehliadka usadlosti  kde bývate. Prehliadka nádhernej pivnice priamo pri ubytovaní, degustácia miestneho vína Chianti Clasico spojená s ochutnávkou regionálnych syrov.

            

               2. Deň - raňajky, odchod o 11:00 do malebnej dedinky Panzano – tu sa stanete „študentom“ Stefana Salvadori v Accademia del Buon Gusto, kde sa naučíte vychutnávať vínka. Následne bude návšteva u Daria - jedného z najznámejších mäsiarov v Toskánsku,  ako budete vstupovať dovnútra, už budete mať naliaty pohár vína a môžete ochutnávať miestne špeciality a následne vynikajúci obed. Po obede Vám príjemne padne vhod krátka prechádzka mestečkom. Odchod na ubytovanie, voľný program.   

             3. Deň - raňajky, odchod o 12:00 do mestečka Greve in Chianti centrum vinarskej zony "Chianti Classico". Návšteva jednej z najstarších a najznámejších predajní mäsa v Taliansku –Macellaria Falorni. Následne Vás čaká zážitok z prehliadky jednej z najväčších predajní vín nielen v Toskánsku, ale celom Taliansku – Le Cantine, kde nájdete aj vínne múzeum. Z Greve in Chianti sa potom presunieme do reštaurácie u Alda, kde bude nasledovať gurmánsky zážitok – škola varenia pizze. Následne bude spoločná degustácia Vášho výsledku pri dobrom vínku. Odchod na ubytovanie.

            

               4. Deň - raňajky, odchod o 9:30 do Florencie. Návšteva tohto klenotu Toskánska bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom. Florencia je kolískou renesancie a talianskych klasikov ako sú Dante, Petrarca, Boccaccio. Budete vidieť najznámejšie pamiatky Florencie: Baptistérium, Basilica di Santa Croce, Campanile, Duomo, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, San Lorenzo. Odchod na ubytovanie vo večerných hodinách.    

             5. Deň - raňajky. Voľný program - možnosť sa zúčastniť zberu hrozna, spracovania a výroby vína, zberu olív a prípravy olivového oleja (sezónna záležitosť). Takisto je možné si zapožičať bicykle priamo v rezidencii, využiť voľný deň na prechádzky v prírode, vo viniciach a olivových hájoch, alebo relaxovať pri bazéne priamo pri viniciach.

                6. Deň - voľný program, odjazd domov.

 

Popis jednotlivých apartmánov:


Solatio 2+2, 45 m², 1 spálňa s 2 pevnými lôžkami, obývacia izba s kuchynským kútom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby, sociálne zariadenie.
Voltine 2+2, , 66 m²,  1 spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s kuchynským kútom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby, sociálne zariadenie.
Podere 2+2, , 68 m², 1 spálňa s 2 pevnými lôžkami, obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby, kuchyňa, sociálne zariadenie.
Loggia 4, 66 m², 2 spálne s 2 pevnými lôžkami + možnosť doplniť ďalšie pevné lôžko, kuchyňa, 2 x sociálne zariadenie.
Maggione 4+4, 82 m², 2 spálne s 2 pevnými lôžkami, 2 obývacie izby s rozkladacím gaučom pre 2 osoby, kuchyňa, 2 x sociálne zariadenie.
Torrione 8+4, 124 m²,  1 spálňa s 2 pevnými lôžkami, 3 spálne s manželskou posteľou, 1 izab s rozkladacím gaučom pre 2 osoba, 1 obývacia izba s rozkladacím gaučom, 3 x sociálne zariadenie.

Cenu vám prispôsobime na mieru.